Del |

Tore Moger til topps i GK Norge AS

Ingress-Artikkle: 

Tore Moger (44) er ansatt som ny administrerende direktør i GK Norge AS. Han kommer fra stillingen som Regionsdirektør i GK region Oslo.
 

Konsernsjef Jon Valen-Sendstad er svært tilfreds med ansettelsen.
– Vi har hatt en grundig prosess, med mange gode og kvalifiserte kandidater. Da innstillingen fra rekrutteringsselskapet forelå, var det et enkelt valg, sier han.

Tore Moger ble ansatt som forretningsutvikler for GK Energi i 2009. Han kom da fra AF Gruppen, der han gjennom årene hadde en rekke ledende stillinger. Han har ledet ulike forretningsområder samt hatt ansvar for ulike støttefunksjoner som innkjøp, forbedringsprosesser, risikostyring og teknisk kompetansesenter.

Moger har sivilingeniørutdannelse fra Glasgow og bedriftsøkonomi fra BI, og har i tillegg tatt flere internasjonale lederkurs i regi av INSEAD.
– Tore Moger har en mangfoldig og spennende bakgrunn og dessuten erfaring fra GK, noe som vil komme godt med i stillingen han trer inn i. Jeg ser frem til at han begynner – og forventer selvsagt at hans gode erfaring og bakgrunn skal veksles inn i gode resultater for GK, sier Jon Valen-Sendstad.

Moger tiltrer i stillingen 1. august 2012.
 

Alle artikler

Grønn arealpolitikk, eksperimentering med nye og urbane boformer, og flere bygater med fortauskvalitet og gateliv var noen av rådene som Miljøvernministeren fikk overlevert fra Fagrådet for bærekraftig bypolitikk i dag.

Bergen og Hamar ble begge vinnerer av Statens Bymiljøpris for 2013, som ble delt ut i dag.

IF Skadeforsikring mener at trafikksikkerheten ikke er blant de områdene som er å juble over i regjeringens forslag til NTP, og etterlysere raskere utbygging av midtdelere.

NCC Construction har fått oppdraget med å bygge en ny bro over Dolmsundet fra Hitra til Dolmøya på Fv. 714.

Michelin lanserer nå sitt andre regummieringsmerke Pneu Laurent i Norge. Pneu Laurent produseres både som varm og kald regummiering og kan også produseres på stammer fra andre dekkmerker.